Jak sztuczna inteligencja może pomóc w rozwoju biznesu? Czołowi światowi specjaliści, m.in. z Google Deep Mind w Londynie i IBM Research w Nowym Jorku opowiedzą na ten temat podczas X Kongresu Regionów, który w dniach 11-12 czerwca odbędzie się we Wrocławiu, na Stadionie Miejskim.  Wrocławski Park Technologiczny jest wśród partnerów tego wydarzenia.

Rozważania na temat sztucznej inteligencji 12 czerwca (środa) od godz. 10:45 do 16:50. Podczas spotkania m.in.:

  • Najciekawsze przykłady zastosowań AI z USA i innych rynków: co zadziałało, a co nie, i jakie wnioski możemy z tego wyciągnąć
  • Konkretne przykłady jak wykorzystać AI do optymalizacji systemów przedsiębiorstw, by obniżyć koszty oraz zwiększyć wartość dodaną dla klientów i użytkowników
  • Przykłady zastosowania systemów AI w największych światowych koncernach transportowych, logistycznych, rolniczych, dystrybucyjnych oraz energetycznych.
  • Czy AI może nam pomóc w rozwiązywaniu problemów nie tylko biznesowych, ale i społecznych?
  • Jak AI stosują największe przedsiębiorstwa w USA i jak mogą wykorzystać te inspiracje polskie firmy?

To nie wszystko! O zastosowaniach AI na Kongresie Regionów mówić będzie również znany podróżnik Marek Kamiński, który przygotowuje się właśnie do wyprawy dookoła świata, w której towarzyszył mu będzie specjalny robot-humanoid. Spotkanie z Markiem Kamińskim i jego robotem odbędzie się na Kongresie Regionów 11 czerwca (wtorek) w godzinach 16.30-17.20.

Kongres Regionów to wydarzenie dwudniowe, gromadzące samorządowców, biznes i NGO. Wśród tematów tegorocznej edycji także m.in. panel Świat 2030, czyli jakie technologie będą dostępne za 10 lat i jak dostosować do nich planowanie strategiczne miast. O wizji metropolii przyszłości opowie Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz pełny program Kongresu