PRZESTRZEŃ WARSZTATOWO-KONCEPCYJNA

PRZESTRZEŃ WARSZTATOWO-KONCEPCYJNA WPT

Rozwijaj swoje koło naukowe we Wrocławskim Parku Technologicznym!

Przestrzeń warsztatowo-koncepcyjna dedykowana kołom naukowym to nowy, pilotażowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego. Wiemy, że pomysły na innowacje często wywodzą się ze studenckich inicjatyw, dlatego chcemy stworzyć miejsce, które pozwoli na ich rozwój. Ruszamy z rekrutacją kół naukowych, które będą mogły je przetestować.

CZYM JEST PRZESTRZEŃ WARSZTATOWO-KONCEPCYJNA WPT?

Na 1000 mkw. naszej hali produkcyjno-magazynowej Nowa 7, tworzymy przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną, która będzie przeznaczona dla kół naukowych działających na wrocławskich uczelniach wyższych. Korzystając z naszego zaplecza, będą one mogły rozwijać swoje projekty w komfortowych warunkach. Składa się na nią obecnie 8 boksów, czyli zamkniętych pomieszczeń przypominających garaże (bo czy to nie tam narodziło się wiele firm, będących dziś gigantami globalnego rynku?) oraz przestrzeń wspólna, w tym pobudzający kreatywność chill room. Co ważne, każdy z boksów będzie przypisany indywidualnie do jednego koła naukowego.

JAKI JEST CEL NASZEGO PROJEKTU?

Startujemy z pilotażem naszego projektu po to, by wspierać aktywność akademicką i tworzyć przyjazne środowisko dla realizacji projektów kół naukowych. Przestrzeń warsztatowo-koncepcyjna zaaranżowana w WPT będzie miejscem, które da możliwość nie tylko tworzenia nowych koncepcji, prototypów, projektów technicznych i naukowo-badawczych, ale przede wszystkim ich faktycznej realizacji.

LOKALIZACJA

Nasza przestrzeń warsztatowo-koncepcyjna dedykowana kołom naukowym zlokalizowana jest w hali produkcyjno-magazynowej WPT Nowa 7, położonej przy ul. Fabrycznej 16. Hala to budynek o industrialnym charakterze, wybudowany w latach 40. XX wieku, odrestaurowany przez nas w 2015 roku.

JAK APLIKOWAĆ?

Obecnie trwa nabór do pilotażowej edycji projektu. Do udziału w niej mogą zgłaszać się wrocławskie koła naukowe o wszechstronnej tematyce działania. W swojej aplikacji muszą przedstawić projekt o charakterze naukowym, który będą realizować w naszej przestrzeni warsztatowo-koncepcyjnej. Dodatkowymi jej atutami będą udokumentowane osiągnięcia koła naukowego w skali krajowej i międzynarodowej oraz uwzględnienie w tematyce projektu rozwiązań na rzecz miasta Wrocław.

Aby zaaplikować do udziału w projekcie, należy złożyć wniosek o przystąpienie do przestrzeni warsztatowo-koncepcyjnej osobiście w siedzibie Wrocławskiego Parku Technologicznego (ul. Muchoborska 18, 54-424 Wrocław).

Korzystanie z boksu jest darmowe. Pełna procedura aplikacji i zasady uczestnictwa w projekcie opisane są w regulaminie projektu.

Zgłoszenie w ramach pierwszego naboru do projektu należy złożyć do 29.01.2020 r. do godziny 15:00.

PLIKI DO POBRANIA

WNIOSEK O PRZYSTĄPIENIE
REGULAMIN

Jeśli masz pytania odnośnie naszego projektu jesteśmy do dyspozycji!

Kontakt

  • Dominik Marzec

    ODDZIAŁ DS. INKUBACJI I ROZWOJU FIRM

  • +48 781 871 893

  • dominik.marzec@technologpark.pl