misja

 

 

 


Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębioczości zwycięzcą międzynarodowego konkursu na najlepszy naukowy inkubator 2013 w kategorii zwrot z inwestycji publicznych

20130716-PozegnaniePureBiologicswDAIP1.jpg

 

Od momentu powstania czyli od 2006r. z pomocy Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości skorzystało 95 nowo założonych firm. Większość młodych przedsiębiorstw po okresie inkubacji zdecydowała się pozostać we Wrocławskim Parku Technologicznym i tutaj prowadzić swoje biznesy.

 

Wśród firm, które rozwijały się w inkubatorze mamy laureatów nagród:

 

  • *LAB Design and Research Group - II NAGRODA dla Maksymiliana Owczareka, Michała Hermanowicza, Ufuk Bal za opracowanie koncepcji dwóch sal sportowych w miejscowościach Bystrzyca Górna i Grodziszcze.


  • Aduma - launch jednej z pierwszych na świecie sieci reklamy interaktywnej. Wyłączny dostawca technologiczny dla Ministerstwa Gospodarki RP na światowych targach CeBIT 2011 Hannower.


  • 24 lutego br. na parkiecie rynku NewConnect odbył się debiut spółki Aduma. Jest to 364 spółka notowana oraz 15 debiut w 2012 roku na alternatywnym rynku akcji GPW.


  • Apeiron Synthesis - dostał się do ścisłych finałów konkursu „Entrepreneurship Challenge” w Berkley(USA) jako jedyna firma z Europy; laureat programu „Innowator”; laureat trzeciej nagrody w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „INNOFIRMA –PARKOWE ORŁY 2011” - projektu realizowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"

  • Arta Tech - wyróżnienia produktów w pismach branżowych: „Chip” oraz ”KomputerŚwiat” i wyróżnienie w Konkursie „MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2011” oraz „MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2012”


  • Nexwell Engineering - zwycięzca konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku 2009”

PICT7763.jpg


  • Time Solutions - otrzymał inwestycję kapitałową z funduszu kapitałowego typu Private Equity/Venture Capital utworzonego przez Asseco Poland wraz z Venture Incubator

  • Vratis - wyróżnienie w konkursie „Mikroprzedsiębiorca Roku 2010”, laureat konkursu „Zielony transfer”

  • MP2 Pol Marcin, Przewoźniczek Michał S.C. - firma otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „INNOFIRMA - PARKOWE ORŁY 2011” - projektu realizowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej

  • ULTRAMARINO - wyróżnienie w najbardziej prestiżowej w regionie nagrody biznesowej "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza"2011 w kategorii innowacyjność. Za najlepsze osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej.

 


 

Obserwuj nas na: komunikacja komunikacja komunikacja komunikacja komunikacja