Czym się zajmujemy?

O nas

Wrocławski Park Technologiczny to miejsce, w którym łączymy biznes i naukę z zaawansowanymi technologiami. Tworzymy przestrzeń, w której innowacyjne pomysły zmieniają się w zdolne do konkurowania na rynkach światowych produkty i usługi.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczo-rozwojowemu, na które składają się nie tylko nowoczesne powierzchnie laboratoryjne, produkcyjne czy biurowe, ale też rozbudowana sieć networkingowa i bogate know-how, kompleksowo wspieramy generowanie innowacji i przekształcanie ich w rynkowy sukces. Poprzez nasze działania chcemy wspierać rozwój przedsiębiorczości i tworzyć warunki, które w pełni pozwolą wykorzystać potencjał naukowo-przemysłowy Wrocławia i Dolnego Śląska.

Wrocławski Park Technologiczny to dziś miejsce działalności ponad 200 firm z sektora nowych technologii oraz miejsce pracy ponad 1600 zatrudnianych w nich osób. Do dyspozycji firm są m.in.: zespół wyposażonych w światowej klasy aparaturę 12 laboratoriów i prototypowni, unikatowy w skali kraju Zakład Doświadczalny, nowoczesna powierzchnia biurowa, tereny inwestycyjne i hala przemysłowa Nowa Siódemka.

Nasza działalność to jednak nie tylko zapewnianie odpowiedniej infrastruktury do rozwoju, ale też aktywne wspieranie go. Doradzamy i szkolimy w zakresie technologicznym, biznesowym i naukowym. Stawiamy na sektor B+R i stale wdrażamy nowe narzędzia mające stymulować jego rozwój. Otaczamy wsparciem przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności, a szczególną rolę odgrywają dla nas ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie – to dla nich na terenie WPT działają dwa inkubatory przedsiębiorczości.

Przede wszystkim jednak, w WPT wierzymy w ludzi i siłę ich pomysłu. Chcemy gromadzić ich razem, po to by łączyć potencjały, zachęcać do wymiany myśli, promować współpracę biznesu i nauki. Dzięki budowie takiej platformy kooperacji i połączeniu jej z infrastrukturą jaką zapewniamy, śmiało możemy powiedzieć, że tak jak cały Wrocław, jesteśmy „miejscem spotkań”. Spotkań teorii i praktyki, biznesu i nauki, innowacji i rynku.

MISJA I WIZJA WPT

WIZJA: Znane na świecie miejsce tętniące technologicznym biznesem.

MISJA: Od pomysłu do produktu w jednym miejscu.