dla biznesu

Jak wspieramy biznes?

We Wrocławskim Parku Technologicznym działa dziś ponad 200 firm z sektora nowych technologii. Jest to też miejsce pracy dla ponad 1600 osób. Już te liczby wskazują, że to dobre miejsce dla biznesu.

Łączymy biznes i naukę z zaawansowanymi technologiami. Tworzymy przestrzeń, w której innowacyjne pomysły zmieniają się w trafione inwestycje czy też zdolne do konkurowania na rynkach światowych produkty i usługi. W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, co pozwoli twojej firmie stale się rozwijać i prężnie działać na rynku.

Przestrzeń dla biznesu

Ulokowanie swojej firmy w WPT to nie tylko atrakcyjny adres siedziby. To przede wszystkim dogodne warunki pracy jakie zapewnia kompleks naszych budynków. Do dyspozycji naszych rezydentów jest nowocześnie wyposażona przestrzeń biurowa, laboratoryjna i produkcyjna. Ponadto, dysponujemy zespołem sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od kilku do nawet 150 osób.

Na współpracujące z nami firmy czekają również m.in.: zespół wyposażonych w światowej klasy aparaturę 12 laboratoriów i prototypowni, unikatowy w skali kraju Zakład Doświadczalny, tereny inwestycyjne i hala produkcyjna Nowa Siódemka.

Dzięki takiemu zapleczu dogodne miejsce dla swojej działalności znajdzie u nas biznes w każdej skali.

Wspieramy i integrujemy

WPT to jednak nie tylko nowoczesne przestrzenie. To realne wsparcie dla przedsiębiorców. Poprzez naszą sieć networkingową integrujemy ze sobą przedstawicieli środowiska biznesowego i naukowego, zwiększając tym samym ich potencjał do konkurowania na rynku. Tworzymy konsorcja firm oraz wspieramy ich działanie, tak by mogły ubiegać się i uzyskiwać zamówienia czy wsparcie finansowe. Ułatwiamy dostęp do kapitału pozwalającego zrobić kolejny krok w rozwoju firmy m.in. poprzez pomoc w kontaktach z inwestorami.

Każda z firm, która zdecyduje się na współpracę z nami ma też możliwość uzyskania statusu członka w Klastrze NUTRIBIOMED, który jest swoistą platformą współpracy pomiędzy nauką a biznesem, w szeroko pojętej branży lifescience. Głównym celem działalności Klastra jest tworzenie powiązań między nauką a przemysłem, tak by transfer wiedzy pomiędzy sektorem badawczo-rozwojowym a biznesem był szybszy i umożliwiał rozwijanie i tworzenie nowych specjalistycznych technologii.

To jednak nie wszystkie rodzaje wsparcia jakie możesz od nas uzyskać. Doradzamy i szkolimy w zakresie technologicznym, biznesowym i naukowym. Stawiamy na sektor B&R i stale wdrażamy nowe narzędzia mające stymulować jego rozwój. Pomagamy też uzyskać dofinansowania. Współpraca z WPT otwiera też możliwość uzyskania wsparcia w pozyskiwaniu dotacji unijnych lub otrzymania pomocy publicznej.

Dlaczego warto?

Nowoczesne powierzchnie biurowe i laboratoryjne, dostęp do światowej klasy sprzętu laboratoryjnego, wsparcie wykwalifikowanych specjalistów w zakresie doradztwa technologicznego i biznesowego oraz transfer know-how – to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, ze WPT to miejsce tętniące technologicznym biznesem.  Mamy nadzieję, że i twój biznes będzie jego częścią.