News

Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory

Tylko do 29 stycznia można zgłaszać projekty do Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi pasjonaci nauki już po raz szósty zawalczą o stypendia naukowe i możliwość reprezentowania Polski na największych konkursach międzynarodowych dla młodych naukowców. Projekty badawcze mogą dotyczyć dowolnej dziedziny, a limit wiekowy uczestników to 13-20 lat.

E(x)plory daje możliwość wygrania stypendiów naukowych w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, zdobycia akredytacji na wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych), a także wielu nagród specjalnych: staży w prestiżowych placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programów mentoringowych, nagród rzeczowych. To także doskonała okazja do skonfrontowania pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz biznesu.

Udział w Konkursie to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim szansa na rozwój i poszerzanie wiedzy dzięki kontaktom z autorytetami naukowymi.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”. Główne założenia prezentowane są w krótkiej animacji  https://www.youtube.com/watch?v=5TCLxiT0gnY.

Wrocławski Park Technologiczny już po raz kolejny będzie partnerem Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, który we Wrocławiu odbędzie się 7 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji:

Dorota Braziewicz, Koordynator Konkursu Naukowego E(x)plory
d.braziewicz@fzt.org.pl, tel. 728 804 557