Aktualności

Za nami kolejne „O wynalazkach po sąsiedzku”!

Czym jest cząsteczka WPD101? Co to jest kropka kwantowa? Czy do obsługi bioreaktora wystarczy użyć asystenta Google? Trzy firmy, trzech prelegentów, trzy ważne obszary badawczo – rozwojowe. Tak wyglądało kolejne spotkanie „O wynalazkach po sąsiedzku”.

 

Spotkanie „O wynalazkach po sąsiedzku” odbyło się w WPT w miniony piątek 15 marca 2019 r. we Wrocławskim Parku Technologicznym. Naszymi gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele firm WPD Pharmaceuticals, QNA oraz A4BEE.

Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak stworzone cząsteczki wpływają na leczenie glejaka czy czerniaka oka, jak kropki kwantowe pomagają w obrazowaniu zmian nowotworowych, a także o aplikacjach ułatwiających korzystanie z profesjonalnej i skomplikowanej aparatury w każdej możliwej branży life science.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – do zobaczenia na kolejnej edycji spotkania!

Zachęcamy też do zapoznania się z tym, czym zajmują się firmy naszych prelegentów:


WPD Pharmaceuticals
realizuje innowacyjne projekty w sektorze biotechnologicznym i farmaceutycznym, obejmujące rozwój nowych produktów w obszarze onkologii. Firma koncentruje się na budowaniu swojej pozycji na polskim rynku biofarmaceutyków w oparciu o autorskie technologie i chronione patentami portfolio produktowe, przyczyniając się tym samym do umocnienia pozycji polskiego przemysłu farmaceutycznego na arenie międzynarodowej.

WPD Pharmaceuticals

 

Firma QNA Technology rozwija technologię syntezy i funkcjonalizacji koloidalnych, półprzewodnikowych kropek kwantowych QNA.dots. Dzięki opracowywanym, innowacyjnym materiałom, firma QNA Technology przyczynia się do poprawy komfortu życia setek milionów ludzi. A to wszystko dzięki małej kropce.

QNA Technology

 

A4BEE to grupa profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy przeprowadzają przedsiębiorstwa przez proces transformacji cyfrowej.

A4BEE