Aktualności

O wynalazkach po sąsiedzku – VIII spotkanie

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbędzie się 22.09.2017 r. (piątek), w godz. 13.00-15.00, w sali konferencyjnej w bud. Sigma. Ideą cyklu spotkań jest poznanie się firm ulokowanych na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego, wymiana doświadczeń i informacji oraz poszukiwanie możliwości współpracy.

Podczas spotkania zaprezentują się:

Scanway zajmuje się implementacją rozwiązań skaningu optycznego w celu obrazowania lub laserowej obróbki powierzchni. Firma ma w swoim portfolio między innymi stworzenie komory pomiarowej dla Projektu DREAM, która znalazła się marcu tego roku w przestrzeni kosmicznej. Obecnie firma implementuje skanery 3D+termografia dla obiektów wielkogabarytowych oraz tworzy pierwszego polskiego satelitę obserwacyjnego o wysokiej rozdzielczości – ScanSAT.

Firma zajmuje się robotyką społeczną w szerokim znaczeniu. Ich ostatnim produktem jest EMYS – pierwszy robot społeczny do nauki języków obcych dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Etteplan to inżynierskie biuro projektowe zatrudniające we Wrocławiu 180 inżynierów R&D od projektowania elektroniki, mechaniki, oprogramowania embedded i dokumentacji technicznych. Wielkie znane marki korzystają z ich wsparcia podczas projektowania swoich flagowych produktów. Firma działa w branżach AGD, Automotive, Aerospace, Defence, tworzy IoT dla przemysłu oraz testery i systemy kontroli jakości.

 

Program:

13:00 – Przywitanie gości

13:05 – Prezentacja Scanway

13:20 – Prezentacja Flash Robotics

13:35 – Prezentacja Etteplan Poland

13:50 – Przerwa kawowa/networking

14:10 – Wizyta w laboratoriach WPT (dla chętnych)

 

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać mailowo (barbara.bednarek@technologpark.pl) lub telefonicznie (+48 781 871 646) do dnia 18.09.2017 r.

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl