Aktualności

O wynalazkach po sąsiedzku – IX spotkanie

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbędzie się 08.12.2017 r. (piątek), od godz. 13:00, w sali konferencyjnej w bud. Sigma. Ideą cyklu spotkań jest poznanie się firm ulokowanych na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego, wymiana doświadczeń i informacji oraz poszukiwanie możliwości współpracy.

Podczas spotkania zaprezentują się:

Firma Captor Therapeutics Sp. z o.o. została założona w listopadzie 2015 roku. Spółka realizuje projekty w zakresie rozwoju nowych leków w obszarze onkologii i chorób zapalnych oraz rozwoju usługowych technologii przesiewowych związanych z celowaną indukcją degradacji białek.

Spółka posiada licencję na wyłączność, obejmującą cały świat, dotyczącą rozwoju, wytwarzania i sprzedaży produktów farmaceutycznych, opartych na technologii inhibitorów STAT3, opracowanej przez naukowców Instytutu Raka w Bostonie oraz Centrum Badań nad Rakiem Moffitt. Inhibitory STAT3 stanowią nowe obiecujące metody leczenia wielu odmian raka i innych chronicznych szybko rozprzestrzeniających się chorób. GLG Pharma realizuje projekt TNBC, którego celem jest opracowanie terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi (TNBC, ang. Triple Negative Breast Cancer), opartej o zastosowanie innowacyjnych cząsteczek GLG-805 lub GLG-302.

Celem firmy SOVIGO jest produkcja nowoczesnych nutraceutyków oraz produktów kosmetycznych, zawierających różne substancje czynne o korzystnym i pożądanym działaniu biologicznym dla ludzi. Wprowadzenie tak zaawansowanych produktów wiąże się z rozwojem i wdrażaniem innowacyjnych technologii enkapsulacji, otrzymywania liposomów oraz formulacji lipidowych, jako nośników substancji czynnych. Powyższe nośniki  zawierające substancje czynne charakteryzują się zwiększoną dostępnością tych substancji, wzmożonym i kierunkowym ich działaniem, a także w wielu przypadkach redukcją niepożądanych efektów ubocznych.

 

Program:

13:00 – Przywitanie gości

13:05 – Prezentacja Captor Therapeutics

13:20 – Prezentacja GLG Pharma

13:35 – Prezentacja Sovigo

13:50 – Przerwa kawowa/networking

14:10 – Wizyta w laboratoriach WPT (dla chętnych)

 

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać mailowo (agnieszka.bednarz@technologpark.pl) lub telefonicznie (+48 781 871 628) do dnia 06.12.2017 r.

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl