Aktualności

Konferencja Innovative Europe 2017 – Fly Me to Mars

Wrocławski Park Technologiczny oraz Koalicja na rzecz Polskich Innowacji mają przyjemność poinformować Państwa, że w dniach 23-24 listopada 2017 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się organizowana wspólnie konferencja

INNOVATIVE EUROPE 2017 – FLY ME TO MARS

Szczególne miejsce w ramach konferencji zajmuje Ścieżka Big Science, której koordynatorem został Wrocławski Park Technologiczny. Jej nadrzędnym celem jest wzmocnienie uczestnictwa polskich firm i instytucji w kontraktach realizowanych w ramach dużych międzynarodowych projektów tzw. Big Science.

 

Cele  Ścieżki Big Science:

  1. Przybliżenie obszaru projektów Big Science realizowanych przez: ESA (Europejską Agencję Kosmiczną), ESO (Europejskie Obserwatorium Południowe), CERN (Europejską Agencję Badań Jądrowych), ITER (Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny), ESS (Europejskie Źródło Spalacyjne).
  2. Przedstawienie możliwości naukowych i biznesowych związanych z włączeniem się w projekty Big Science oraz przykładów produktów, które bazują na technologiach opracowywanych dla ośrodków Wielkiej Nauki.
  3. Wzmocnienie zainteresowania polskich firm współpracą z ośrodkami Big Science, ułatwienie aplikowania do tego typu projektów oraz promowanie polskiej myśli technicznej na arenie międzynarodowej.
  4. Pokazanie dobrych przykładów firm, który już realizują kontrakty dla sektora Big Science (w szczególności sektora kosmicznego).
  5. Wskazanie na projekty grantowe i inne możliwości finansowego wparcia firm i instytucji zainteresowanych współpracą z ośrodkami Big Science.
  6. Stworzenie miejsca do spotkań dwustronnych dla firm i instytucji poszukujących partnera w realizacji ww. projektów.

 

Goście i Prelegenci:

Gośćmi konferencji będzie 350 przedstawicieli instytucji działających w sektorze Wielkiej Nauki, reprezentantów uczelni oraz biznesu.

 

Wśród prelegentów znajdą się, m.in:

Artur Chmielewski, NASA

Prof. Mark McCaughrean, Europejska Agencja Kosmiczna

Prof. Lucio Rossi, CERN (projekt High Luminosity Large Hadron Collider)

Leonardo Biagioni , Fusion for Energy (project ITER)

Roberto Tamai , Europejskie Obserwatorium Południowe

Meredith Shirey (ESS)

 

Zgłoszenie zainteresowania uczestnictwem:

Udział w Ścieżce Big Science jest nieodpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o wyrażenie zainteresowania uczestnictwem wysyłając załączony formularz do dnia 16.10.2017 pod adres: contact@fm2mars.com. Potwierdzenie uczestnictwa zostanie przesłane do Państwa drogą e-mailową do 30.10.2017.

 

Pełną informację o Ścieżce Big Science znajdą Państwo pod adresem: http://fm2mars.com/

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl