Aktualności

Konferencja dziesięciolecia klastra NUTRIBIOMED Klaster®

W dniach 6-7 kwietnia miała miejsce Konferencja dziesięciolecia klastra NUTRIBIOMED Klaster®. Członkowie klastra mieli okazję spotkać się w słonecznej Szklarskiej Porębie w celu poszerzenia dotychczasowej współpracy biznesowej i integracji.

Ucztą merytoryczną były prelekcje gości specjalnych: Prof. dr hab. inż. Macieja Chorowskiego, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który zaprezentował koncepcję współpracy nauki z biznesem w perspektywie wsparcia finansowego ze środków publicznych oraz Prof. dr hab. n. med. Andrzeja Szuby z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, który przedstawił wyniki projektu PURE – „Population Urban Rural Epidemiological study”, w którym to badaniu poddano analizie nawyki żywieniowe ponad 100 tys. osób z całego świata, obalając mity marketingowe koncernów żywieniowych.

Cała Konferencja przebiegła w atmosferze networkingu. Nie zabrakło również podsumowania 10 lat rozwoju klastra oraz smacznego tortu i uroczystej kolacji. Z wniosków przedstawionych podczas warsztatów wynika, że potrzebne są kolejne spotkania, aby w pełni korzystać z wartości dodanej, jaką oferuje współpraca w klastrze.

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl