Aktualności

Jan Kędzierski wśród najlepszych europejskich innowatorów

Magazyn MIT Technology Review ogłosił wczoraj wyniki europejskiej edycji konkursu Innovators Under 35 na najlepszych innowatorów w wieku do 35 lat. W gronie 35 finalistów znalazł się jedyny Polak – dr inż. Jan Kędzierski, współzałożyciel firmy Flash Robotics z Wrocławskiego Parku Technologicznego. Stworzony przez firmę interaktywny robot EMYS potrafi uczyć dzieci języków obcych. 

– To dla mnie duże zaskoczenie i ogromna radość, bo w tegorocznej edycji Innovators Under 35 było bardzo wiele interesujących projektów. Jesteśmy małym start-upem i liczę, że dzięki temu wyróżnieniu uda się nam rozwinąć nasz projekt, pozyskać inwestorów i uruchomić produkcję robota EMYS – mówi dr inż. Jan Kędzierski.

EMYS może mówić, poruszać się, rozpoznawać twarze i wyrażać emocje, co sprzyja nawiązywaniu naturalnych interakcji z dziećmi. Robot potrafi uczyć angielskiego i hiszpańskiego, ale twórcy już zapowiedzieli, że pragną robota wyposażyć w kolejne opcje językowe, takie jak: mandaryński, francuski, koreański czy japoński.

Do zabawy z robotem dzieci używają fizycznych przedmiotów, które mogą poczuć, zobaczyć i usłyszeć. Powoduje to, że nauka oddziałuje na wszystkie zmysły dzieci. Aby zachęcać je do uczestnictwa w codziennych lekcjach, maluchy otrzymują nagrody, które odblokowują nowe gry i kreskówki, które dzieci lubią najbardziej. Dzięki niemu mają nauczyć się jednego nowego słowa dziennie.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 14 września br. w Paryżu.

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl