Aktualności

Festiwal Naukowy E(x)plory ponownie we Wrocławiu

Jakie możliwości kryje wirtualna rzeczywistość? Od czego zależy wysokość dźwięku? Na jakiej zasadzie działa łódź podwodna? Mrożące krew w żyłach eksperymenty, warsztaty z programowania robotów, optyki i design thinking – to wybrane atrakcje Festiwalu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 we Wrocławskim Parku Technologicznym. Głównymi bohaterami wydarzenia będą jednak Młodzi Naukowcy, uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory. W tym roku w konkursie uczestniczy 6 projektów z województwa dolnośląskiego.

Festiwal Naukowy E(x)plory zawita już po raz czwarty do Wrocławia. Wzorem lat ubiegłych Wrocławski Park Technologiczny będzie gospodarzem wydarzenia wspólnie z Fundacją Pro Mathematica, na zaproszenie organizatora Festiwalu – Fundacji Zaawansowanych Technologii. Program wydarzenia jak co roku jest bogaty w ciekawe warsztaty i pokazy naukowe. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory, w której weźmie udział 31 projektów, w tym 3 z Wrocławia 2 z Oleśnicy i 1 z Bolesławca. 

Konkurs Naukowy E(x)plory to największy w Polsce kierowany do młodzieży w wieku 13-20 lat konkurs, który pozwala zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 160 projektów, 140 z nich weźmie udział w regionalnych etapach, które odbędą się w 5 miastach Polski. Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego we Wrocławiu zakwalifikowało się 31 projektów. 7 kwietnia podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory, jury składające się z ekspertów naukowych i biznesowych, wyłoni finalistów, którzy otrzymają akredytację do krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory w dniach 18-21 października w Gdyni. Tam Młodzi Naukowcy będą walczyć o atrakcyjne nagrody: stypendia na rozwój projektu w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, możliwość reprezentacji Polski na prestiżowych konkursach naukowych zagranicą oraz o nagrody specjalne fundowane przez partnerów konkursu (udział w programach stażowych i mentorskich).

Podczas Festiwalu we Wrocławiu, prezentacjom projektów konkursowych będzie towarzyszyć bogaty program pokazów i warsztatów naukowych, skierowanych do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W programie m.in. pokazy mrożących krew w żyłach eksperymentów, wykłady o wirtualnej rzeczywistości, warsztaty z optyki, design thinking i genetyki. Pełen program wydarzenia jest dostępny na www.explory.pl.

Zobacz projekty Młodych Naukowców biorących udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter!

FreshMail.pl